Travel Bank

Iulie 25, 2014, 06:37:50 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
   Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Noutăţi: Travelbank.ro - banca de calatorii
Pagini: [1] 2
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Agentii de turism - impresii  (Citit de 6094 ori)
Justin
Newbie
*

Vezi Profilul
« : Octombrie 06, 2011, 04:50:38 »

Cu ce agentii de turism ati calatorit pana acum? Care v-au lasat impresii bune? Ati alege o agentie mare sau una mai mica?
Memorat
Clepce Lucia
Jr. Member
**

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #1 : Octombrie 06, 2011, 11:39:28 »

Nu mai le retin numele la toate, majoritatea nu sunt prea cunoscute dar anul trecut cu Delta Best Turism..nu am avut probleme in ciuda faptului ca auzisem niste lucruri urate despre ea inainte sa mergem in Grecia.Cred ca conteaza sa sti de la inceput ce servicii o sa ai.
Memorat
Rona
Full Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 07, 2011, 01:06:12 »

In general nu aleg agentii de turism, totusi cea mai multa incredere am in cele mari - Perfect Tour, Eximtur, Paralela 45, Marshal, J`info Tours...

Am calatorit recent si cu o agentie mica, dar nu ii mai retin numele...
Memorat
sims
Hero Member

« Răspunde #3 : Octombrie 07, 2011, 03:37:10 »

Si eu tot cu Paralela 45 si Perfect Tour am colaborat in general si de multe ori am mai dat si search pe google si daca oferta mi s-a parut ok am apelat la agentia respectiva desi nu e cunoscuta si nu am retinut-o.
Memorat
Justin
Newbie
*

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Octombrie 08, 2011, 01:05:01 »

Sunt tot mai dese cazurile de agentii mici care la un moment dat dispar cu banii... asa ca trebuie sa fii putin atent.
Memorat
sims
Hero Member

« Răspunde #5 : Octombrie 08, 2011, 05:24:56 »

Si asta-i o realitate din pacate, uneori preferi siguranta unui bilet mai ieftin.
Memorat
Clepce Lucia
Jr. Member
**

« Răspunde #6 : Octombrie 08, 2011, 08:57:27 »

Pai intotdeauna trebuie sa verifici daca agentia face parte din ANAt ca altfel nu are sens sa risti!
Memorat
sims
Hero Member

« Răspunde #7 : Octombrie 09, 2011, 10:51:02 »

La asta chiar nu ma gandisem pana acum.
Memorat
Rona
Full Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 10, 2011, 11:34:37 »

Da, ANAT inseamna ceva incredere. Dar oare cele care au disparut cu banii nu erau in ANAT? Ca totusi anat are multe agentii membre... si problema este ca o agentie mica poate sa se evaporeze la un moment dat daca nu-i merge bine... pe cand la o agentie mare, lucrurile stau altfel, nu se intampla asa peste noapte vreo frauda (cel putin teoretic).
Memorat
sims
Hero Member

« Răspunde #9 : Octombrie 11, 2011, 12:45:32 »

In Romania frauda e cuvant de ordine si pe bune cele mai mari tepe le dau tot companiile mari nu astea mai mici.
Memorat
Clepce Lucia
Jr. Member
**

« Răspunde #10 : Octombrie 13, 2011, 12:29:55 »

sigur poti avea probleme chiar daca agentia a facut parte din ANAT dar totusi este o asigurare ca iti primesti banii inapoi. Problema e ca ramai si fara concediu si nici nu sti cand iti recuperezi banii.
Memorat
Rona
Full Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 21, 2011, 08:31:08 »

Cu cei de la Christian Tour a fost cineva? Am auzit de bine si de ei si vad ca se tot dezvolta... si am vazut ca au niste calatorii interesante in Germania, pe la castele, problema este ca sunt cu autocarul si nu stiu daca e prea obositor...
Memorat
luiza.triba@yahoo.com
Vizitator
« Răspunde #12 : Noiembrie 15, 2011, 05:08:59 »

O agentie mare este, dupa opinia mea, mai de incredere. O impresie foarte buna mi-au facut cei de la Happy Tour.
Memorat
sims
Hero Member

« Răspunde #13 : Noiembrie 22, 2011, 03:53:35 »

Eu am facut concedii cu Christian Tour si chiar am fost multumita de ei la fel ca si de Perfect Tour
Memorat
luiza.triba@yahoo.com
Vizitator
« Răspunde #14 : Noiembrie 22, 2011, 05:13:37 »

Cei de la Alibaba Tours sunt ok? Sunt cei care au cele mai multe oferte pentru Turcia...
Memorat
Pagini: [1] 2
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!